Postovani dr Stefanovic, Moj stalni partner ima 4-5 bradavice na testisima. Imali smo odnos bez zastite mnogo puta. Na ginekoloskom pregledu receno mi je da on to mora leciti i da za to vreme ne trebamo imati odnose. Zanima me od cega se sastoji i koliko dugo traje ta terapija? I kolika je sansa, nakon sto se on podvrgne toj terapiji i bude uspesna u smislu uklanjanja bradavica, da se ja jednom zarazim jer se planiramo vencati i imati decu? Moj ginekoloski nalaz je uredan, rekli su mi da nema znakova da imam tu infekciju obicnim pregledom, papa nalaz je uredan, VS II. Unapred Hvala

    Odgovoreno: 04. 04. 2008.
    • Vas partner verovatno ima papilome- bradavice koje imaju afinitet prema kozi- takve bradavice se mogu sresti i na drugim delovima tela. Takodje je moguce da se radi i o kondilomima (bradavicama sa genitomukoznim afinitetom) koje bi i vi mogli da dobijete (u uslovima pada imuniteta) jer se radi o virusnoj infekciji u svakom slucaju. Slazem se da treba da ih skine- prosto laserom, ili radio talasima u lokalnoj anesteziji. Oporavak par dana i to je sve.St se Vas tice -nista jer ih nemate- dobar Vam je opsti i lokalni imunitet. Slobodno pravite decu.