Imam 28 godina i preobilne menstruacije,ceo zivot.Zbog velikog krvarenja pokusali su da mi stave Mirenu ali ona je ispala usled veliko krvarenja.Sada pdet pijem jannine kao i ranije i one mi zaista pomazu.Plasim se da prestanem da ih pijem i da opet ne iskrvarim jer posle toga uvek sledi transfuzija.Moje konkretno pitanje je-kako ja uopste da zatrudnim?Jedan Doktor mi je spomenuo da ako budem zelela trudnocu prestanem sa uzimanjem kontraceptiva i nastavim da pijem Cyclo-progynova.Zanima me kakve su to tablete i njihov uticaj?Unapred hvala

    Odgovoreno: 04. 04. 2008.
    • Vi treba da probate medikamentozni tretman (tretman lekovima). Na zapadu se u ove svrhe koristi mefenaminska kiselina- ali je kod nas na zalost nema. Slican efekat ima Naproksen (njega ima na nasem trzistu). Prvog dana ciklusa krenite sa 500 mg Naproksena (Naksetola) u inicijalnoj dozi, zatim po 250 mg na 6 sati , ali da doza prvog dana ne predje 1250 mg.. Terapija se nastavlja dok krvarenje ne prestane. (250 mg na 6 h). I ideja vaseg Dr se cini dobrom , ali probajte prvo ovaj medikamentozni tretman abnormalnog uterinog krvavljenja. Proverite faktore koagulacije (i urodjene i stecene trombofilije)-kod hematologa.