Jas sum od Makedonija i neznam kolku ke me razberete ama ke se potrudam. Posledniot menstrualen ciklus mi bese okolu 15 minatiot mesec znaci pred 15 dena i pred nekoj den mi se pojavi nekoj iscedok slicno na menstruacija no ne taka obilno kako duri i krvta e potemna i imam mali bolki vo dolniot del na stomakot. Ve molam da mi odgovorite na mojot mail za da mozam sto pobrzo da se posovetuvam so ginekolog. Vi blagodaram odnapred

    Odgovoreno: 04. 04. 2008.
    • Odlicno Vas razumem- ja sam dete iz Titove YU. Ono sto se vama desilo je tzv. Mitelsmertz (nemacka rec) a znaci bol u sredini ciklusa koji je u stvari posledica ovulacije-oslobadjanja jajne celije iz jajnika -( i oskudno krvavljenje je posledica istog) tako da nema potrebe da se brinete- normalna pojava. Ako se krvavljenje nastavi tada se javite ginekologu.