Poštovani molim Vas za savet,a radi se o sledećem:operisala sam cistu koja se nalazila između malih i velikih usmina,a koja je nastala usled mehaničke iritacije.Rađena je marsupilizacija,ali se cista posle mesec dana od operacije ponovo javila.Da li postoji način da se ovaj problem trajno reši i da li je potrebna neka nova operacija i koliko je komplikovana?

    Odgovoreno: 04. 04. 2008.
    • Potrebna je extirpacijea ciste in toto (kompletno uklanjanje cele ciste) a ne samo njeno otvaranje i drenaza (sto je u stvari ocito neuspesno uradjeno). Cista treba da je bez znakova upale -"hladna" i tada ju je moguce kompletno operativno ukloniti Operacija nije komplikovana.