Poštovani doktore, prvo SVAKA ČAST za sve odgovore i za vaše strpljenje. Imam 27 godina, redovno idem kod ginekologa-najmanje na 6 meseci. U oktobru prošle godine ustanovljen mi je miom(koji je i moja mama imala, mnogo veći, i operisala je, tako da je u redu) dijagnoza iz marta ove godine:Gin. nalaz uredan, nema tegobe Kolposkopski nalaz -Epitel egzocerviksa skvamozan , SCH pozitivan UZTVS -Uterus u AVF u33x50x68 mm, na prednjem zidu intramuralni miom 23x20 mm.Endometrijum12 mm, homogen .Desni ovarijum28x18 mm.Levi ovarijum 29x25 mm.C.Douglasi prazan Dg Myoma uteri PA II, VS II Obzirom da je miom porastao (malo,par mm, ali ipak porastao) da li smatrate da bi bilo dobro operisati i takav miom(zbog trudnoće koje planiram u što skorije vreme) i koliko može smetati plodu. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 04. 04. 2008.
    • Vas nalaz je uredan u svim segmentima- osim prisustva mioma. Miom ovih dimenzija i lokalizacije ne bi trebalo da predstavlja nikakvu prepreku trudnoci, samim tim ni razvoju ploda. Sa porastom materice u trudnoci doci ce i do njegovog rasta i razvlacenja, ali to Vas ne treba da brine. U ovom trenutku nema indikacije da se miom te velicine (2cm?) operise. Opustite se i sto pre pravite decu- ovaj narod umire.

Komentari na pitanje: #4423

    • Suncica Djurdjev 02. 05. 2013.

      Postovani pozdrav skoro sam isla na detaljniji ginekoloski pregled jer sam se zabrinula za svoje zdravlje. Pila sam dianu 35 6 godina zbog neredovnih ciklusa, al sam na internetu surfovala i nasla da je zabranjen taj lek u par drzava. Sada imam policisticne jajnike i ranu na materici dal da ih pijem a da nebrinem dal cu moci da zatrudnim kad budem htela, ili da prekinem jer se teze zatrudni i zbog policisticnih jajnika. . . . Unapred hvala