Poštovani doktore Stefanoviću, najlepše Vam hvala na brzom odgovoru, jedini razlog zbog čega sam bila zabrinuta jeste tumor marker CA-125 čije su referentne vrednosti u laboratoriji bile 0-21 a ja sam imala 33. O ovom markeru ne znam ništa, pa me zanima šta predstvalja ta povećana vrednost i da li uzrok toga mogu biti upale ili čak to što sam ja radila nalaz odmah nakon menstruacije? Nadam se da ćete mi odgovoriti, Unapred zahvalana,

    Odgovoreno: 02. 04. 2008.
    • Radi se o tumor markeru specificnom za jajnik, ali njegove vrednosti mogu biti povisene i nekim drugim procesima u organizmu (upale, endometrioza...). Za par meseci mozete ponoviti, mada kolio se secam na genitalnom traktu nije bilo nista zabrinjavajuce (uvek mi prikacite prethodni odgovor jer ne mogu sve da pamtim).