Imam 23 godine i pila sam kontraceptivne pilule 32 meseca. Prestala sam da ih pijem 26. decembra 2006. god. Moja doktorka ginekolog mi je predlozila da sa planiranjem trudnoce sacekam 3 meseca nakon pilula, sto sam naravno poslusala jer sam zdravstveni radnik i najbitije mi je moje zdravlje i zdravlje mog buduceg deteta. Kazite mi, molim Vas,koje preglede, briseve i ostale analize mi predlazete da uradim pre nego sto prestanem sa koriscenjem zastite, tj prezervativa? Godisnje po jednom radim KKS, biohemijske analize, pregled urina, ultrazvuk materice i jajnika kao i dojki ( zbog koriscenja pilula i genetskih predispozicija ) i sve je uredno osim nalaza za dojke - DISPLAZIJA obe dojke.Naravno PAPA i grupa sekreta su uredni. Unapred zahvalna...

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.

    • Vi se super brinete o Vasem zdravlju. Kada psihicki budete spremni skinite prezervativ i pravite bebu. Nema razloga za zabrinutost unapred. Na displaziju dojki povoljno ce delovati dojenje zato samo napred.