POŠTOVANI DOKTORE ZELIM VAS ZAMOLITI DA MI ODGOVORITE NA JEDNO PITANJE. IMAM 25 GODINA, NISAM UDATA, PRVU MENSTUACIJU DOBILA SAM U 11. GODINI I TRAJALA JE 7 DANA BAS KAO I SVE OSTALE MENSTUACIJE, ALI PROBLEM JE U TOME STO POSLE SVAKE MENSTURACIJE IMAM KRVARENJE BRAONKSTE BOJE KOJE TRAJE DVA, TRI DANA. BILA SAM NA ULTAZVUKU ČETVRTOG DANA POSLE MENSUTRUACIJE I NALAZ JE BIO URADAN. MENSTRUACIJE IMAM SVEKOG MESECA I CIKLUS TRAJE 25, NEKAD 27, 28, 30 DANA A NAJDUŽI CIKLUS JE TRAJAO 36 DANA ALI TO SE DESI JEDOM U GODINU DANA. ZANIMA ME STA ZNACI TAJ BRAON ISCEDAK? I STA BI JOS BILO DOBRO DA URADIM? UNAPRED VAM HAVALA I NESTRPLJIVO CEKAM VAS ODGOVOR.

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.

    • Prakticno produzenje mensesa u vidu iscetka je znak blage hormonske nestabilnosti (na to ukazuje i iregularnost Vasih ciklusa- nikad dan u dan) i ne treba da Vas zabrinjava. Ukoliko Vas cini nekomfornom uz konsultaciju Vaseg ginekologa mozete uzeti niskodozaznu oralnu kontracepciju 6 meseci do godinu dana. i to je ujedno i moja preporuka.