Postovani Dr.Stefanovicu,
    Moja cerka ima izrazene akne po licu i ginekolog je prepisao hormon Diane a potom Jeanin.Pila ih je godinu dana i sve je bilo u redu.Po preporuci ginekologa prestala je sa upotrebom hormona i akne su se ponovo pojavile.Molim Vas za savet:da li bi trebalo ponovo da ih koristi i da li su stetni za zdravlje mlade osobe.Ona ima 22 godine. Hvala Vam unapred.

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.
    • Moze da nastavi da ih pije- a moja preporuka je niskodozazni oralni kontraceptiv sa dobrim kozmetikim efektom -JEANINE (pogotovu sto vec ima pozitivno iskustvo sa njim). Ovaj preparat moze uz redovne kontrole da pije duze vreme i bez pauze. Naravno potrebne su redovne ginekoloske kontrole (kolposkoppija, PA, pregled dojki), merenje krvnog pritiska.