Molim Vas da mi odgovorite kojim medicinskim preparatima (kreme, tablete, vaginolete) mogu da se izborim sa neprijatnom bolescu Kandida, koja me vec dve godine muci sa svim svojim simptomima (peckanje, svrab, beli gusti iscedak u obliku loptica, iritirana koza vagine i cmara sa crvenilom, bol prilikom odnosa). Koristila sam od vaginoleta POLYGINAX, ali uspesnost je bila kratkotrajnja. Molim Vas da mi pomognete.

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.
    • Gljivicne infekcije su vrlo uporne. Ispitajte secer u krvi za pocetak. Probajte sa Vag. Nistatina - po uputstvu uz istovremeno koriscenje Tabl. Diflukan 150mg u jednoj dozi i Vi i Vas partner. Posle terapije nistatinom nastavite Vag. Laktovag po uputstvu. U sledeca tri ciklusa posle menstruacije stavite po jednu vaginaletu Lomexina ili Canesten-a1. Za vreme terapije bez odnosa. Promenite nacin ishrane (bez ljutog, kiselog, slatkog i zacinjenog)