Imam 30god.trci put sam trudna,prethodna dva puta se zavrsilo spontanim,prvi put u cetvrtom mesecu,uzrok hlamidija,drugi put u petom sa ginekoloske strane je sve bilo uredno,nadjena mi je u grlu bakterija candida,u toku druge trudnoce u cetvrtom mesecu prepisan mi je lek cliacil zbog prehlade,koristila sam dve kutije.Sada sam trudna po treci put,zadnja menstruacija je bila 17.02.na ultra zvuku je trudnoca dobra,plod velicine 12mm.interesuje me kako mogu da se zastitim,odnosno sta da radim da ova trudnoca mi uspe.Unapred zahvalna!Sandra P.S.Jako bih Vam bila zahvalna kada bi ste se zauzeli za moj slucaj.

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.
    • Sandra na ovom sajtu imate informacije o ponovljenom spontanom pobacaju pa bih Vas zamolio da ga procitate.. Sto se tice protokola vodjenja ove trudnoce potrebno je pruziti hormonsku potporu do 16.te nedelje trudnoce, takodje voditi racuna o vaginalnoj cistoci (V+C bris), ks, urinu i seceru u krvi. Takodje treba razmisliti o serklazu, i o sprecavanju prevremenih matericnih kontrakcija posle 16.-te nedelje. Posto se radi o rizicnoj trudnoci potreban je intezivan nadzor Vaseg ginekologa i mozda konsultacija lekara sa klinike (sa Patologije trudnoce)