Nedavno sam bila kod ginekolaga koji je ustanovio da mi je sve zdravo,ali imam tzv.VISOKU MEDJICU,receno mi je da je to mali razmak izmedju anusa i vagine...Nesto mi jednostavno smeta da imam normalan odnos:da nije bolan(pri ulasku a nekad i malo kasnije),da budem u vise poza,da prihvatim ceo penis,itd.oprostite ako sam bila malo nekulturna,ali ne znam kako bih Vam objasnila,smeta mi jako,kao da se zateze jedna strana koja iritira,kao neka vrsta hrskavice koja je stalno prisutna...Sta bih trebala da uradim da bih sebi olaksala i bila,kako ja kazem,normalna?Dr.mi je rekla da necu moci u sve poze,MOZDA kasnije i da tu nema leka,takva mi je anatomija i da to nije nikakva bolest,ali meni je ipak to problem jer nesto sto bi trebalo da bude lepo meni se okrenulo u suprotno,ko jos voli bol!Nikom nista,bio je njen odgovor,iskusan partner,prava poza i to je to... Meni je ipak najgore!Ako imate neki predlog rado bih ga ispostovala,svaka pozitivna sugestija mnogo bi znacila!Unapred zahvalna,Bebana!

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.
    • Bebana Vi ste potpuno normalni i ne razmisljajte o sebi kao necem specificnom. Visoka medjica nije malo vec veliko rastojanje izmedju anusa i vagine i uslovljeno je anatomijom ( kod zena sportista moze da bude izrazenija i cvrsta), ali posle porodjaja vaginalnim putem dolazi do promene odnosa na tom nivou pa ce verovatno tako biti i sa Vama. Za pocetak i u ovom trnutku probajte da predigra duze traje i da postignete adekvatno uzbudjenje. Posto verovatno vec sada imate pomalo i strah od odnosa ne bi bilo lose da koristite lubrikante ( bebi ulje) sto ce verovatno pomoci.