Doktore,imam problem,ne mogu da se resim bakterije enteroccocus,drugi put pijem ciprocinal i kad sam bila na kontroli nista se nije promenilo.Sada mi je doktorka opet odredila terapijku ciprocinala tablete od 500mg i vaginalete sa ciprocinalom od 250mg,ali posto ja kad god pijem antibiotike dobijem i candidu,pa ne znam da li smem sa antibiotikom da pijem i nistatin i da stavljam te vag.Ovo me jako nervira jer planiramo bebu a sa ovim ne mogu nista. Molim vas odgovorite mi Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 02. 04. 2007.
    • Mozda ne bi bilo lose da ponovite antibiogram i antibiotik . Potrebno je da i Vas partner uradi bris ili da i on uzima istu terapiju. Za kandidu mozete da koristite vaginalete u toku terapije , ali je mozda bolje da uzmete oralni antimikotik (Tbl. Diflukan 150 mg u jednoj dozi). Za vreme terapije bez odnosa.