Devojka s kojom sam vec tri godine skoro je bila na ginekoloskom pregledu i konstatovano joj je da ima kondilome. Nismo nikad spavali sa drugim osobama, bili smo prvi jedno drugom. Ona kaze da je to dobila od mene. Mene sad zanima kako sam ja to mogao da dobijem i na koje sve nacine sam ja to mogao da dobije. Izvinjavam se zbog nepoznavanje medicinskih izraza i zbog mog laickog izrazavanja, ali ne znam drugacije kako da vam izlozim problem. Unapred hvala!

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.
    • Potrazite misljenje drugog ginekologa- imate pravo na to. Ponekad narocito kod devojaka koje nisu radjale nabori sluzokoze se pogresno protumace kao kondilomi- tim pre ako vi nemate nikakve promene na genitalijama. Greske su uvek moguce- zato ne panicite.Kondilomi su polne bradavice- prenose se polnim putem- mada se spominje i kozmeticki salon, kao i nepoznati put, pri cemu je imunitet vrlo vazan.