Postovani, zanima me da li je normalna Ph vrednost vagine bazna ili kisela. Poznato je da bakterije ne opstaju u kiseloj sredini, a za gljivice ne znam. Kako odrzavati normalnu ph vrednost? Da li ispiranjem nekim rastvorom ili putem ishrane? Unapred zahvalna na odgovoru Sofija

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.
    • Vaginalni ph je kiseo i kiselim ga cine produkti metabolizma Dederlajnovog bacila- osnovne bakterije normalne vaginalne flore. Ta kisela sredina cini kiselu samozastitu vagine i kada se ona poremeti nastaju uslovi za infekciju. Posle specificnog lecenja po grupi sekreta ja savetujem Vag. Lactovag 2x1, 7 do 10 dana koje normalizuju vaginalni ph.