imam 37 godina vec dve godine imam neredovan ciklus koju zna da izostane po vise meseci,a u tom perijodu ja imam strasne talase preznojavanja moja doktorka mi je preporucila ciklo-proginovu tablete koje kada pijem regulisu ciklus pa to traje par meseci pa ponovo isto.Molila bi vas da mi kazete koje analize trebam da izvrsim da bi videla o cemu se radi,moja dodtorka misli da je to bacanje para jer kako kaze da ce se sve to regulisati ali bi ja zbog svog mira volela da napravim analizu hormonaUnapred mnogo vam hvala jedva cekam odgovor.

    Odgovoreno: 20. 03. 2007.
    • Simptomi koje opisujete su simptomi popustanja ovarijalne funkcije-odnosno menopauze koja se kod Vas javlja ranije no uobicajeno. Treba da uradite bazalni hormonski status od 2 do4-og dana ciklusa- mada iskreno rezultati ce pokazati da je Vasa dr u pravu.