Postovani imam 34 godine i dvoje dece cerku(8) i sina (6) godina.Zadnju  menstruaciju sam imala 6 decembra,ciklus mi traje 24 dana, do danas nisam  dobila,pa me interesuje da li je moguce da sam trudna ili je u pitanju  poremecaj sobzirom da sam u decembru pila lekove za gnojevu anginu.Molim  Vas da mi kazete koji je najbezbolniji nacin da abortiram u ranoj  trudnoci.   Pozdrav

    Odgovoreno: 08. 01. 2008.
    • Mlada ste zena te je trudnoca prva stvar na koju posumnjamo kada se javi izostanak- ato cete vrlo lako proveriti Rapid testom ( test na trudnocu- ima ga u svakoj apoteci) Ako ste trudni moja obaveza, zelja a i savet je da rodite- jer mi umiremo kao nacija, ali ako ste resili da prekinete trudnocu stoje Vam na raspolaganju dva nacina :1. medikamentozni-pijete lekove koji izazivaju spontani pobacaj- zna da bude bolno ( po prici pacijenata), a moze se ukazati potreba da se i pored pobacaja instrumentalno intervenise (kiretom), i 2. klasicna kiretaza u opstoj anesteziji (moj savet).