Postovani Dr. Stefanovicu, U poslednjih otprilike godinu dana konstantno imam istu grupu sekreta III/VI, papanicolau mi je u redu, ginekolog mi je preporucio da proverim kakva mi je krvna slika, urin, vaginalni, cervikalni bris i to je u redu i nije nadjena nikakva bakterija niti upala. Molila bih Vas da mi kazete zasto imam tu grupu sekreta konstantno ako nije nadjena nikakva bakterija. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 25. 02. 2007.
    • Postovana gospodjo, vaginalna sredina je promenljiva kategorija i na nju mogu da uticu razliciti faktori kao sto su stres, upotreba razlicitih higijenskih sredstava(sapuni, ulosci, tamponi), ishrana, odnosi itd. Svi ovi faktori mogu da naruse tzv. kiselu samozastitu vagine i poremete sekret. Moj savet bi bio Vag. Geonystin po jedna uvece duboko u vaginu, a posle toga Vag. Lactovag 2x1 takodje jedno pakovanje. To bi trebalo da resi vase probleme. Ukoliko ne resi ponoviti vs, v+c bris, uraditi pretrage na chlamidiju, proveriti ks i secer u krvi.