Postovanje, Imam 33 godine,dvoje dece od 6 i 3 god i problem obinih menstruacija.Ciklus je redovan na 28 dana traje oko 5 dana ali drugog ili treceg dana imam izuzetno velika krvarenja sa povecim ugruscima.Prakticno tog dana ulozak menjam na 30 min.Na uz ustanovljeno da imam miome/tri mala/-to mi je dr.usmeno rekao nije napisao pa dr.koji me vodi u d.z. na pregledu nije miome `nasao` i receno mi je da su sigurno klinicki nebitni/kada nije navedeno/i da svaka 4 zena ima obilne menstruacije/ja ih imam u zadnjih godinu-dve.Jako mi smeta i zabrinjava sve pa vas molim za savet.Hvala unapred

    Odgovoreno: 13. 03. 2007.
    • Resenje za Vas je medicirana spirala -Mirena. Radi se ospirali koja na lokalnom nivou ( znaci u supljini matrice) oslobadja minimalne kolicine hormona koji smanjuju rast sluzokoze materice iz koje Vi krvarite. Jeste skupa, ali je i odlicna i kod Vas ce imati dvostruki efekat- kontracepciju i smanjenje menstriualnog krvavljenja. Sto se tice mioma materice i razlicitih misljenja lekara- verovatno su mali, ali uvek trazite pisani izvestaj i ne zaboravite da uvek imate pravo i na drugo misljenje ( second opinion).