Postovani,u 30-oj nedelji sam trudnoce i u zadnjih desetak dana osecam bol u stomaku dole levo.Imam problema sa gasovima pa ne znam da li je bol zbog toga.Bol se javlja pri hodanju ili ako pritisnem taj deo rukom.Da li treba da budem zabrinuta?Do sada nisam imala nikakvih zdravstvenih problema pa me ovaj bol plasi. Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 13. 03. 2007.
    • Jednostrana bol ne ukazuje na problem prevremenih matericnih kontrakcija koje bi Vas uvele u prevremeni porodjaj. Potrebno je da uradite krvnu sliku, i pretragu urina jer su urinarne infekcije cest uzrok ovakvih tegoba. Takodje regulisite stolicu ( parafinsko ulje, laktomucil, ishrana bogata cerealijama). Najverovatnije nema razloga za zabrinutost, ali poseta Vasem ginekologu i jedan gin. pregled bi bili pozeljni.