Poštovani Dr.Stefanoviću!
    Moja supruga je u 8-oj nedelji trudnoće. Prilikom poslednjih laboratorijskih ispitivanja ustanovljena joj je povećana vrednost cito megalo virusa. CMV IgG je 133, dok je CMV IgM negativan. Dali je ovo "opasno" za trudnoću i kako se leči ovaj virus?

    Odgovoreno: 12. 03. 2007.
    • Virusima ne mozemo nista na zalost. IGG je znak stare infekcije a negativan IGM je znak da nema sveze infekcije. Potrebno je raditi na podizanju opsteg imuniteta: vit C, B-complex, folan, i redovne kontrole kod ginekologa a tu mislim na Uz izmedju 11 i 14 nedelje, double > screening test i detaljan UZ-ni pregled izmedju 18 i 22 nedelje. Ne bi trebalo da bude problema