moja supruga je nedavno napunila 40.g.imamo jedno dete 12.g. pusac je, do sada nije imala problema. pre mesec dana je imala PA III. uradjena je biopsija . Klinicka dijagnoza:Porttio suspecta. PA-III. patolosko-histoloska dijagnoza:
    1.CIN III FOCALIS
    2.ENDOCERVICITIS CHRONICA NONSPECIFICA
    predlozena je sto skorija operacija.
    Molim Vas za savet i misljenje. unapred zahvalan zabrinuti laik.

    Odgovoreno: 12. 03. 2007.

    • Potrebno je uraditi dijagnosticko- terapijsku konizaciju (dakle operacija) kojom ce se promena odstraniti. Odstranjen deo grlica tzv. konizat ide na histopatoloski pregled na kome se patolozi izjasnjavaju o eventualnim promenama na ivicama tkiva. Akosu ivice "ciste" lecenje je zavrseno i slede samo intenzivnije i cesce kolposkopske i papa kontrole ( u dogovoru sa Vasim ginekologom). CIN III je najteza forma premalignog stanja na grlicu, dakle promena koja nije probila bazalnu mrmbranu- jos uvek je smestena u epitelu, ali koja ako se ne leci dovodi do karcinoma grlica. Zakljucak potrebno je uraditi navedenu operaciju.