Poštovani,
    pre 3 mes. sam imala spontani pobačaj i radila sam TORCH. Sve je ok, sem analiza za HSV. Moji rezultati su sledeći: HSV 2, IgM At 0,26 ; HSV 1 IgM At 0,11 (neg-manje od 0,8 poz-više od 1,1). Zatim HSV 1 IgG At 77; HSV 2 IgG At 53,3, (neg-manje od 16, poz-veće od 22). Iz ovoga sam shvatila da sam nekad imala herpes, ali mi nije jasno kada pošto mi nikad ništa nije izašlo na telu, licu sem akni. Šokirana sam i isprepadana!!! Ono što mi niko nije objasnio je da li ja zbog ovoga mogu u budućnosti da iznesem novu trudnoću ili će ova antitela uvek da dovedu do pobačaja?
    Pomozite mi molim Vas, jer sam očajna!

    Odgovoreno: 28. 09. 2008.
    • Ova AT-la nisu uzrok pobačaja već znak da je Vaš organizam u prošlosti bio u kontaktu sa HSV i da je tada stvorio AT-la, a ta infekcija je mogla biti asimptomatska. Nema razloga za paniku i šok - 90% ljudi ima isto što i Vi.