Radila sam hormone 2.dana ciklusa (priprema za van telesnu) estradiol 31.8pg/ml,FSH 10.0mlU/ml,LH 8.4mlU/ml,prolaktin 948mlU/ml.U lab.u kojoj sam radila ref.vrednost je manje od 413,instrument Lumax CLIA Monobind. Danima sam pre davanja hormona bila nervozna, a veče pre bila pod velikim stresom.
    Da li je moguće da je vrednost prolaktina povećana zbog stresa i da li moram da pijem Bromokriptin? Hormone sam radila više puta i bili su u redu.
    Unapred hvala.