Poštovani,
    imam 30 godina i 03.05. ove godine sam imala spontani pobačaj u 6. nedelji trudnoće. Nakon toga (03.06.), iako je ovo bio prvi spontani, uradila sam analizu krvi i rezultati su sledeći: CMV IgG At - 97 Poz.>22 CMV IgM At - 0.9 Granican >0.8-<1.1 HSV 1 IgM At - 0.3 Neg. <0.8 HSV 1 IgG At - 1 Neg.<16 HSV 2 IgM At - 0.6 Neg. <0.8 HSV 2 IgG At - 1.5 Neg.<16 Rubella IgM At - 0.5 Neg.<0.8 Rubella IgG At - 184 Poz.>11 Toxoplasma IgM At - 0.4 Neg.<0.8 Toxoplasma IgG At - 0.5 Neg.<8.0
    Nakon toga ponovila sam analizu 21.06. i rezulat je sledeći: CMV IgM At - 1 Gran. >0.8-<1.1
    Obzirom da žarko želim da održim trudnoću, a načula sam nešto o mogućim oštećenjima ploda pod uticajem CMV-a molim Vas da mi objasnite da li su ovakve vrednosti u mojim nalazima opasne po plod i predložite sledeće korake u cilju održavanja zdrave trudnoće.

    Odgovoreno: 27. 09. 2008.
    • Ove vrednosti koje ste naveli uobičajene su za većinu populacije (80%)- postoje znaci da ste bili u kontaktu sa CMV bez znakova sveže infekcije. Dakle uzrok Vašeg pobačaja nije bio CMV i sa te strane niste u riziku (i sa strane ostalih analiza koje ste naveli). Pročitajte tekst o ponovljenom spontanom pobačaju (mada to nije Vasa problematika), ali ćete se informisati o ispitivanjima koja treba preduzeti kod pobačaja.