Otprilike dve godine pijem Mercilon, pa me zanima koliko dugo smem da ga pijem bez prekida? I kad treba da prekinem da pijem ukoliko se odlucim za trudnocu? Treba li neke testove posle toga da uradim?
    S postovanjem

    Odgovoreno: 05. 09. 2007.

    • Kod uzimanja oralnih kontraceptiva ne postoje vremenska ogranicenja barem po proizvodjackoj specifikaciji i preporukama. Ranije je princip bio 9 meseci OK- 3 meseca pauze i licno meni se to kao princip svidja. Znaci posle dve godine terapije mogli biste da napravite pauzu od tri meseca. Takodje ako zelite trudnocu mozete se upustiti u "aktivnost" nakon tri meseca pauze. Kontrole koje treba da sprovedete su uobicajene ginekoloske pretrage kojima bih dodao pregled dojki i biohemijski pregled krvi.