Interesuje me gde kod nas moze da se ide na terapiju lecenja vaginizma, da li vama mogu da se obratim za resenje ovog problema koji me jako muci.

    Odgovoreno: 28. 08. 2007.

    • Vaginizam predstavlja grcevito stezanje muskulature ulaza vagine i karlicnog dna i predstavlja cisto psihicki problem narocito mladih zena nastao kao posledica preterane osetljivosti pa prema tome terapija treba da bude od strane psihologa ili psihijatra. Ipak hipersenzibilnost ponekad moze biti posledica i nekog organskog uzroka te je neophodna i ginekoloska konsultacija. Za ginekoloski deo mozete mi se obratiti.