Poštovani, Molim Vas da mi odgovorite: Na HSG-u utvrđeno da imam hidrosalpinxs na oba jajnika, da li bi pomogla laparaskopija i da li bi onda mogla prirodno da ostanem u drugom stanju.Preporučite kod koga da radim laparaskopiju ako je to moguće, što u državnim što u privatnim klinikama.

    Odgovoreno: 21. 08. 2007.

    • Laparoskopski tretman obostranog hidrosalpinxa jeste metoda izbora u Vasem slucaju. U velikom procentu posle laparoskopije imate sansu da ostanete trudni prirodnim putem i to je za Vas sada put lecenja steriliteta. Sto se tice preporuka mogu da Vam preporucim Dr Luku Andjelica (lekar je bolnickog centra u Subotici) - on vazi za prvo ime laparoskopije u Srbiji ( inace ima ga u mnogim privatnim ordinacijama sirom Srbije). U Nisu radi u privatnoj bolnici Sava surgery (morate da zakazete koliko znam). Odmah uz njega je dr Madzic iz S. Mitrovice - vrlo iskusan i verziran takodje. On povremeno gostuje u Pirotu pa ako ste iz ovih juznih krajeva javite mi se pa cemo organizovati kontakt. Takodje N.Sad ima dobru skolu i lekare doc. Vesna Kopitovic je jedna od njih. Naravno ako ste iz prestonice preporuku neka Vam da Vas ginekolog jer ja na zalost nemam tacan uvid u taj deo ginekologije u Beogradu, ali je sigurno da i tamo ima vrsnih strucnjaka u ovoj oblasti.