Poštovani, Imam 23 godine, još nisam rađala. Imala sam ektopiju (ranicu) i ON na grliću materice. Papa test mi je bilo II, sekret III grupa. Ginekolog mi je predložio termokauterizaciju posle menstruacije i stim da otkloni i ranicu i cisticu. Ja sam se odlučila za, i pre dve nedelje urađena mi je ta intervencija bez anestezije, ja sam se mnogo plašila i sva drhtala, pa me interesuje da li je moglo da se ošteti grlić ili nešto drugo? Prvih 2-3 dana posle spaljivanja nisam imala nikakav sekret, pa je počelo braonkasto, a u zadnjih 5-6 dana krvarim malo. Da li je to normalno? Koliko ću još krvariti? Koliko treba da se obnovi epitel? Već 2 nedelje nebavim se sportovima, ne radim ništa teško, nemam odnos. Koliko treba još da pazim? Stavljala sam jod vaginelet tablete 2 nedelje svaki drugi dan, sada treba poliginax do menstruacije( za nedelju dana), a posle herbal mast. Dali je ova dobra terapija? Molim Vas da mi opširnije odgovorite na pitanja. Biću Vam mnogo zahvalna, S poštovanjem.

    Odgovoreno: 09. 05. 2008.
    • Normalno je da se 7-12 dana posle termokauterizacije pojavi krvavljenje jer dolazi do ljustenja pokorice od kauterizovanog tkiva (koje je nekroticno-spaljeno i otpada) Sve ovo moze biti praceno oskudnom sukrvicom i limfnom drenazom, ali ce proci do sledeceg ciklusa. Posle sledeceg ciklusa javljate se lekaru koji Vam jhe radio intervenciju na redovnu kontrolu koja Vam sleduje. Terapija je ok , a ja nekoliko ciklusa posle intervencije neposredno posle menstruacije preporucujem vaginalete sa kantarionom (5-7
      dana). Sve ovo je trebalo da Vam kaze Vas ginekolog.