Postovani doktore,nakon kiretaze dr mi je prepisala Jasmin,medjutim nakon 8 dana mi se pojavio osip po licu i dr mi prepise Microgynon(da samo nastavim kao da sam ga koristila 8 dana)-osip ne prestaje.Kontrac. mi je prepisala da stabilizujem hormone.Da li da prekinem ili da nastavim do kraja,jer ce mi se,kako ona kaze,pojaviti menstr.? Imam jos jedno pitanje.Naime,imala sam vec 2 spontana,analize tek treba da uradim-zanim nas koje jos analize da uradimo(osim opisanih u "ponovljeni spontani pobacaj")s obzirom da moj muz vec neko vreme oseca nesnosan svrab u predelu cmara,koji se poceo javljati nedavno i kod mene.Da li mozda i tu lezi uzrok ponovljenih spont.pob.?Hvala sto postojite! : )

    Odgovoreno: 09. 05. 2008.
    • Pijte ukupno 12-14 dana (koliko mozete) a onda uzmite primolut nor 2x1  10 dana i vraticete se u normalu bez ekcesa.Sto se tice drugog pitanja oko svraba cmara- to sigurno nije uzrok sp. pobacaja , ali moze biti znak secerne bolesti ili parazita u stolici (glista) pa proverite stolicu (parazitoloski pregled) na mikrobiologiji. Analize koje su navedene u tekstu su iz americke knjige za 2005-tu godinu i to je to.