Postovani doktore,treba mi savet za problem koji imam.Pijem jasmin tablete,koje mi je dao ginekolog jer imam menstrualnih problema,radila sam papa test i sekret mi je II grupa,sto znaci da je to u redu.Malo pre nego sto sam pocela da pijem tablete pojavio mi se neprijatni miris dole,koji se nikada do sada nije pojavljivao,imam samo jednog partnera,tj. odnose sam imala samo sa njim.Sekret mi nije pojacana,belicasto-zuckaste je boje.Da li taj neprijatan miris mogu da izazovu dnevni ulosci posto ih ja nosim svaki dan,ili mozda gel za intimnu negu?Ili nesto drugo?Da napomenem pre tog gela sam koristila jedan drugi i sve je bilo u redu.Da li mozda znate kako mogu da se resim tog neprijatnog mirisa,da li da opet pocnem da koristim taj prvi gel ili da ne koristim ni jedan.Ne znam sta da radim,a jako mi je neprijatno zbog toga.

    Odgovoreno: 09. 05. 2008.
    • Najverovatnije se radi o remecenju vaginalnog sekreta (sto se desava iz najrazlicitijih razloga) pri cemu je doslo do predominacije anaerobnih bakterija sto se oznacava kao bakterijska vaginoza.. I Vi i partner popijte tabl. Orvagyl od 250 mg 2x1 7 dana, Vi stavljajte Vag. Orvagyl jedno pakovanje. Za vreme terapije bez odnosa i alkohola. Takodje pijte tbl Laktogin - po uputstvu.