Postovani doktore, vec ste odgovorili na jedno moje pitanje i hvala Vam. Ali sad sam opet zabrinut, pa moram da pitam i pored toga sto ovo nije bas Vase podrucje, ali na listi ne vidim toksikologa da mu postavim pitanje.moja supruga je u 7 nedelji trudnoce. pre 2 dana polomila je zivin termometar. ostavila ga i otisla u drugu sobu. ja se nadam da sam pokupio celu zivu ali ne mogu biti siguran je sam video da i izmedzu parketa ima vrlo sitna zrnca. vec 2 dana stan se luftira a, sad planiramo i da odemo na neko vreme kod roditelja. kolko je opasno za bebu? hvala

    Odgovoreno: 08. 05. 2008.
    • Mislim da su mere koje ste preduzeli dovoljne i da nece biti opasnosti za bebu. Neka supruga izbegava (za svaki slucaj) tu sobu do 12-te nedelje- tada se zavrsava organogeneza.