Molim vas 36 - 37 sam nedelja i bojim se one Beta hemolitičke streptokoke, ona moze naskoditi plodu pri porodu, nedo bog, zanima me imali nekih simptoma te infekcije , zbog ceka to nastaje i kako sprijeciti, dali je to cesta pojava , unaprijed hvala ?

    Odgovoreno: 08. 05. 2008.
    • Uradite V+C bris sa antibiogramom i videcete da li ima razloga za strah, a ako ima bakterij ustanovicete na koji je antibiotik osetljiva te cete sprovesti adekvatnu terapiju- mada mislim da je jedna tura Mac-Miror-Complexa (vaginaleta) dovoljna, ali posto se plasite postupite kao sto sam Vam napisao.  Bakterije su svuda oko nas i u nama samo je pitanje okolnosti pod kojima ce se ona pojaviti a trudnoca je pogodno stanje za nastanak infekcije jer je to stanje sa smanjenim imunitetom (fiziolosko).