Postovani,kolike su sanse da dodje do trudnoce ako je muskarac ejakulirao u zenu prvi,drugi,treci i cetvrti dan posle zavrsetka menstruacije?Hvala

    Odgovoreno: 07. 05. 2008.
    • Kod normalnog 28-dnevnog ciklusa ovulacija se desava 14.-og dana  (duzina ciklusa manje 14 dana). Teorijski jajna celija zivi 48 sati a spermatozoid 72 h, sto znaci da su plodni dani (teorijski)  +- 5 dana od dana ovulacije. Po tome ne bi trebalo da postoji mogucnost zatrudnjivanja, ali teorija je jedno a praksa drugo. Na to se nikad ne mozete osloniti.