Postovani dr.Stefanovicu, molim Vas za odgovor na jedno veoma specificno pitanje. U februaru sam imala operaciju kolorektalnog karcinoma. Nakon operacije lekarski konzilijum me je poslao na hemoterapiju, iako nije bilo metapromena. Rekli su mi da je terapija preventivnog karaktera, zbog mojih godina. Inace imam 32 godine. Sada primam hemoterapiju koja ce trajati do septembra. U braku sam i za sad nemam dece, ali smo ih planirali. Kakav je vas savet - mogu li posle lecenja planirati radjanje? Kakve su sanse da bude sve u redu sa trudnocom i koliko bi trebalo odloziti radjanje, jer znam da hemoterapija ima odredjenog stetnog dejstva na organizam? Unapred Vam se zahvaljujem

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Koliko sam ja upucen- 6 meseci posle prestanka terapije mozete planirati trudnocu, pri cemu je moj savet da u toj trudnoci obavezno uradite amnicentezu (izmedju 16-18 nedelje). Posto se radi o strogo specificnoj terapiji ja sam upit poslao i onkologiji u Nisu a odgovor cu dobiti sutra. Ako je granica (od 6 meseci) ista necu Vam pisati ponovo, a ako se nesto promenilo bicete obavesteni ovim putem. Pozdrav.