Postovani,dobila sam prvu menstruaciju posle prestanka uzimanja kontraceptivnih pilula i bila je normalna kao i pre ali se zavrsila sa dva dana braonkastim iscedkom sto nije bio obicaj.Da li je to normalno ili da posetim ginekologa?I jos nesto,posto trenutno pravim pauzu od tri meseca posle pilula pa onda krecem u "akciju"jer zelim bebu,uzela sam spravicu maybe baybe za utvrdjivanje plodnih dana.Koliko je to pouzdano?Hvala puno

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Odgovor na prvo pitanje je da je to moguca pojava posle OK i nije potrebno odmah se javljati ginekologu (organizam se vraca u "normalu"). Spravica je prilicno pouzdana, ali i bez nje dovoljno je imati odnose svaka 3-4 dana isigurno cete "ubosti" plodne dane. Oni se racunaju tako sto se od duzine ciklusa oduzme 14 dana. Taj dan je ovulacija a plodni dani su +- 3-4 dana u odnosu na taj dan.