Moja supruga je u 6-7 nedelji trudnoce. Oboje smo dobili faringitis (racunamo da je virusni- vide se male vezikule na mekome nepcu). Ona je imala i otok limfne zlezde na vratu , 2 veceri je imala i povisenu temperaturu do 37, 3, glavobolju. Ovo traje vec 4-5 dana. krvna slika je uredna( limfociti 22). Kolko je ovo opasno za bebu? Sta da preduzmemo?

    Odgovoreno: 06. 05. 2008.
    • Dosta tecnosti, visoke doze vit C lokalni antiseptik (septolete, zalfija). Ukoliko se situacija ne smiruje potrebno je ukljuciti antibiotik (penicilin, cefalosporin ili eritromicin) naravno u dogovoru sa  Vasim Dr. Ako t predje 38 - Paracetamol. Od 11-14 nedelje trudnoce detaljan UZ-cni pregled sa double testom, kao i redovne kontrole - sto ce biti dovoljno da se proprati vitalnost i kvalitet trudnoce.