Postovani Doktore, ja sam vam vec pisala pre desetak dana, ali evo moram ponovo da vam postavim pitanje. Imala sam abortus 26.2., posle toga prvu menstruaciju tek 7.4. prvog dana ciklusa pocela sam da uzimam OK (Yasmin), a nekoliko dana pre menstruacije popila sam POSTINOR, pa mi se krvarenje produzilo, intenzivno je trajalo nekoliko dana, a onda je polako prestajalo i to je sve trajalo do pre nedelju dana ( 24.4.). Medjutim jutros (1.5.) sam ponovo dobila menstruaciju, i bas sam se uplasila...Jel to normalno??? Inace imam 23 godine, i ovo mi je bio prvi abortus, nemam dece! Hvala vam unapred!!!

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Nije opasno, ali ste svojim postupcima potpuno poremetili ciklus i to sto Vam se sada desava je posledica upravo nekriticnog uzimanja hormonskih lekova. Potrebno je da posetite ginekologa koji ce Vas Uz-cno pregledati i dati terapiju za hormonsku stabilizaciju. Moj predlog je da ne uzimate OK sledeca 2 meseca (koristite kondom za SVAKI odnos). Nemojte nikad vise uzimati lekove na svoju ruku. Kada se vratite OK sto je moj savet nije potrebno da pijete Postinor extra. Dovoljno je da redovno pijete OK i sve ce
      biti u redu.