pre mesec dana doslo je do nezeljene trudnoce posle deset godina.Nije ni momenat da je zadrzim,imam dvoje dece i nisam ozbiljno razmisljala o trecem.Odlucila sam se na prekid ali se jako plasim i zamolila bih vas za odgovor na pitanje da li je to bolno da li postoji nekakva efikasna anestezija(meni bi bio prvi put da radim prekid trudnoce i ne znam mnogo o tome osim onih zenskih iskustava koje sam cula i zastrasujuca su)

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • U ovoj zemlji se na zalost dnevno uradi najmanje tri puta vise pobacaja no porodjaja tako da je ta intervencija siroko prisutna.U najvecem broju slucajeva sve prolazi bez ikakvih komplikacija te te zastrasujuce price su po onome sto ja znam preterane. Intervencija se moze raditi u lokalnoj ili
      opstoj anesteziji- po izboru pacijentkinje. Ja Vam predlazem opstu ( u stvari radi se o kratkotrajnoj intravenskoj anesteziji)- tu necete nista osetiti tako da pitanje bola ne treba da Vas sekira.