Poštovani doktore, ja imam 50godina i već 3.5 godine sam u menopauzi. Osim pratećin tegoba kao što su valunzi, nervoza i lupanje srca imam i problem sa suvom sluzokožom vagine pa su mi vrlo boilni i neprijatni seksualni odnosi.U apotecu sam tražila neku kremu pa su mi predložili ovestin gel Molim vas da mi kažete da li ovestin smem da koristim, sobzirom da u uputstvu piše da može da izazove razne neželjene reakcije ili možda postoji neka drugo sredstvo. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Ovestin je pravi izbor za Vas. Prve nedelje aplikujte svake veceri 5-7 puta a zatim 2x nedeljno i to ce biti dovoljno za lokalni efekat. Sto se tice ostalih tegoba mozete konsultovati svog ginekologa oko hormonske supstitucione terapije, a ako to ne zelite savetujem Vam da u biljnoj apoteci uzmete preparate (za menopauzu) sa crvenom detelinom, sojom ili cimicifuzom (cefaklimen)- sigurno ce ublaziti sistemske tegobe.