Hvala Vam na prethodnim odgovorima puno ste mi pomogli.Sada me zanima Vase misljenje o amniocintezi.Meni je zakazana za 19 jun,zato sto sam rodila bebu koja je imala Daunov sindrom kao posledica Robertsonove translokacije imala je 46XX hromozoma.Beba je umrla 8 dana po rodjenju zato sto je dobila sepsu posle operacije dvanaestopalacnog creva.Suprug i ja smo radili kariotip i nas je normalan pa su nam geneticari rekli da smo prava retkost i da je mala verovatnoca da sledeca beba ima Dauna,ali ipak moram da radim amniocintezu.Oni su nam sve lepo objasnili kao geneticari,ali mene zanima Vase misljenje,koliko je opasana sama intervencija,ja cu raditi u Kragujevcu pa me zanima da li treba da pijem neke antibiotike pre?Mene je u sustini strah da ne dobijem neku infekciju i samim tim i spontani.Hvala Vam puno

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Nemate razloga za takve strahove, niti imate razlog da sami ukljucujete antibiotik preventivno. O testiranju u trudnoci procitajte na ovom sajtu u istoimenom tekstu. Verovatnoca za pobacaj je 0,5-1 %. Nemojte brinuti unapred oko toga- to je rutinska intervencija- koju necete ni osetiti. Posle amniocenteze mi ordinioramo 4 tbl. Dabrostona odjednom i jednu infuziju Partusistena i to je sve- zena istog dana ide kuci (neke kuce ni to ne daju). Ne sekirajte se, ali uradite kako Vam je savetovano.