Postovani doktore,hvala Vam do neba sto ste mi brzo dali odgovor!Pregledala sam sve sto ima na "ponovljeni sp.pobacaj"Interesuje me kad je najbolje vreme da uradim analize(hlamidija,ureoplazma,toxopl.i mikoplazma,zatim hormoni)s obzirom da sada trenutno koristim Yasmin,pa cu praviti 7 dana pauzu,pa mi je prepisan Jenin?Da li mogu npr.dok koristim ovu kontracep. uraditi navedene analize?Molim Vas recite mi i koje jos analize treba uraditi ako je problem u kariotipu?(imala sam dva spontana pobacaja) HVALA STO POSTOJITE! : )

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Nebitno je kada cete uraditi analize- bitno je da ne krvarite i da ako ste pozitivni  na bilo koji od ovih mikroorganizama - lece se oba partnera. Ako postoji greska u kariotipu- tu ne mozete nista- konsultujte geneticare (ima ih u Nisu, Bgd, i N Sadu), ali tu idete dalje dok god se ta greska kod ploda ne pojavi- cista kombinatorika- ali to je izuzetno retko. To verovatno nije uzrok Vasih sp. pobacaja. Pozdrav.