Imam 25 godina. Vadila sam hormone 2. dan ciklusa i vrijednosti su: FSH (2,0-11,6) 6,9 LH (2,6-12,1) 3,7 Estradiol (98-592) 165 Progesteron (0,39-5,4) 11,5 Prolaktin (64-590) 957 Mozete li mi protumaciti ovaj nalaz? Brine me ovaj povisen progesteron i prolaktin. Imam redovne menstruacije. Unaprijed hvala na odgovoru!

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Za brigu je povisen prolaktin te je sa te tacke potrebno da se javite ginekologu koji ce Vam propisati terapiju Bromergonom. Takodje u slucajevima povisenog prolaktina se protokolarno radi snimanje lezista hipofize (sella turcika) posto ona luci PRL; i sirina vidnog polja. Povisen PRL koci ovulaciju i moze biti uzrok hormonskih nestabilnosti kao i steriliteta.