trenutno se nalazim u 42-oj nedelji trudnoce (izracunato po prvom danu poslednje menstruacije) medjutim po ultra zvuku su mi rekli da sam trudna 2 nedelje manje. zivim u zemlji gde se ultra zvuk obavlja samo u 12 i 20-oj nedelji kada su mi prognozirali porodjaj za 4. maj a po menstruaciji je bio 21. april. koliko smem da cekam s obzirom da cu 4 maja biti vec 43 nedelja. Ovo mi je druga trudnoca. prvo dete sam rodila sa pune 41 nedelje. hvala unapred

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Nas narod kaze "kruska kada je zrela sama padne"- sto se Vama desilo sa prvom trudnocom. Meni je nezahvalno da dajem savet bez uvida u dokumentaciju, aktuelni nalaz i ultrazvucni nalaz. Ono sto morate da znate je da je terminska trudnoca trudnoca od 37. do 42. nedelje. Obzirom da je Vasa dve nedelje mladja Vi se sada nalazite u 40-oj nedelji a 04.05.08. cete biti 41.va nedelja- dakle period kada ste se i u prvoj trudnoci porodili. U odnosu na te podatke ne bi trebalo da bude problema.