Postovani Dr, imam jako izrazenu maljavost celog zivota, bukvalno svuda po telu. Kada uradim depilaciju nove dlake izrastu za tri dana. Uradila sam hormonske analize. Testosteron mi je 2,11 , a estradiol 26,54 treceg dana menstruacije. Ultra zvuk je u redu. Interesuje me da li ima leka ovomeuzasnom stanju?! Pozdrav i unapred zahvalna

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Vrednosti ovih hormona su u referentnim granicama tako da se verovatno radi o Vasoj prirodi. Svi se mi radjamo sa genetski predisponiranim brojem folikula dlake te ako se maljavost kod Vas ne povecava - odnosno oduvek ste takvi onda je to genetika a jedini lek tu je depilacija. Koliko znam danas postoji trajna laserska depilacija (kojom se unistavaju korenovi dlaka)i to bi bilo resenje za Vas. Takodje terapija oralniom kontraceptivom DIANE 35 ima smisla ukoliko je doslo do povecanja maljavosti u zadnje vreme, ali najmanje 9-12 meseci da bi efekti bili vidljivi.