Poštovani, Imam 32 godine. Uzimanjem V+C brisa otkrivena je streptococcus agalactiae. Moj ginekolog je umesto terapije prema antibiogramu preporucio samo kapsule Lactogyn. Obzirom da antibiotike nisam koristila do svoje 30-e godine, i to nekoliko puta kada je bilo potrebno zbog vaginalnih infekcija, uvek podrzavam stav da se oni izbegnu kad god je moguće. Zanima me Vaše mišljenje, da li je takva terapija ispravna u slučaju navedene bakterije, odnosno da li uzimanje navedenih kapsula može biti dovoljno za izlečenje? Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Ne moze, potrebno je da uzmete antibiotik po antibiogramu i vaginalete sirokog spektra (poliginax). Sve vreme terapije (i oralne i vaginalne) pijte Laktogin po upitstvu (duze vreme). Laktogin je oralni probiotik za sredjivanje vaginalne flore a izolovana bakterija nije saprofit vec patogen.