Imam 27 godina, od prve menstroacije (sa 14 godina) je redovna. Septembra 2007 sam ostala u drugom stanuju - planski, nakon tri meseca pokusavanja. 29. decembra 2007. u 15 nedelji sam imala spontani pobacaj i uradjena mi je kiretaza, ali je ostao deo "ovojnice" pa sam imala povremena krvarenja. 23. februara 2008. mi je nakon dobijene menstruacije ponovo uradjena kiretaza tj. revizija kada je i PH nalaz potvrdio da je deo tkiva ostao. Tokom februara meseca sam lecena antibioticima zbog upale levog jajnika/jajovoda gde jos uvek osecam bol, ali znacajno umanjen. Dr koja me leci smatra da imam prirasilce sa leve strane i da nema smisla da idalje uzimam terapiju tj. antibiotike. To mi je bila prva i jedina trudnoca. Moja pitanje je da li da poslusam savet lekara i prestanem da obracam paznju na bol se leve strane ili da trazim i drugo misljenje. A drugo me interesuje da li da insistiram na analizama koje se radne nakon spontanog ili ne, posto mi je receno da se analize rade tek kada osoba ima dva spontana. Hvala na strpljenju.

    Odgovoreno: 02. 05. 2008.
    • Sto se tice odgovora na Vase prvo pitanje najbolje bi bilo da uradite krvne analize: KS, sedimentaciju i C-reaktivni protein- to su analize koje ce pokazati da li ima smisla dalje ici sa antibioticima ili je Vasa Dr u pravu (najverovatnije). Na ovaj nacin ce se stvari objektizovati. Ako je laboratorija mirna onda je moj savet samo po potrebi supozitorije Diklofenaka ili Naproksena i Chymoral F 3x1 par ciklusa. Kada dodje leto- topao morski pesak je takodje preporucljiv. Odgovor na drugo pitanje: sacekajte rezultate histopatologije (i plod i posteljica su sigurno poslati na H-P analizu) a onda na osnovu tih nalaza sprovedite ispitivanja. Moj savet je da procitate tekst "Ponovljeni spontani pobacaj" na ovom sajtu i da bar osnovne analize uradite: V+C bris, mikoplazmu, ureaplazmu, toxoplazmu i hlamidiju.