Poštovani, moja majka ima 55 godina,i pre 4 godine joj je prestala menstruacija. Međutim, pre 4 meseca su joj se pojavili bledi tragovi krvi,i to je trajalo 3 dana. Od tada opet ništa,do pre par dana kada se to desio opet,i trajalo samo taj dan. O čemu bi tu moglo da se radi? Hvala.

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • Svako krvavljenje u menopauzi treba shvatiti ozbiljno (takva krvavljenja mogu biti znak karcinoma endometrijuma). Potrebno je da se Vasa majka obrati ginekologu i da joj se uradi explorativna kiretaza (uz obaveznu histopatolosku verifikaciju).