imam jednu dilemu i nedoumicu koju bih volela da mi razresite ukoliko je moguce....naime na redovnom pregledu kod mog ginekologa konstatovano je da imam kondilome u nekoj "pocetnoj fazi".posle te uznemirujuce vesti bacila sam se na trazenje po internetu i po vasem sajtu svih stvari vezanih za taj virus izazivac -hpv.shvatam da je hpv virus da moze da se nalazi u telu jako dugo i da moze da se aktivira tek kada imuni sistem padne i da to sve moze da se ponovi i nakon zalecenja ako se ispune odredjeni uslovi.mene zanima sledeca stvar: imam 23 godine kao i moj decko ,zajedno smo vec vise od 5 godina bez prestanka i oboje smo nevini zapoceli nasu vezu...sada sigurno zajedno i imamo taj famozni hpv...da li ovo neprijatno sagledavanje stvarnosti znaci da me je on neminovno prevario(znam da ja njega nisam)???....citala sam da taj virus moze da se dobije i nekim nepolnim putem pa bih zelela da znam kolike su sanse za te stvari...mislim da bi mozda od koristi bilo jos da kazem da smo oboje studenti iz unutrasnjosti i da on cesto radi na raznoraznim gradilistima radi dzeparca a tamo nisu uslovi najhigijenskiji....bila bih vam jako zahvlana ukoliko bi mi resili tu dilemu i razmotrili sve mogucnosti....

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • Potrazite second opinion (drugo misljenje)- imate prava  na to. Moguce je da je Vas Dr napravio previd sto se tice kondiloma i da je nabore sluzokoze greskom "proglasio " za kondilome. To se relativno cesto desava- pogotovu sto kaze da su u "povoju". Znaci jos jedno nezavisno misljenje ( koje ce najverovatnije  biti negativno po tom pitanju).