Postovani doktore, molim Vas da mi prokomentarisete nalaze koje sam uradila, da li su ok, ako ne koje su Vase sugestije.Inace pokusavam da ostanem trudna vec nekih osam mjeseci, ali bezuspjesno.Uradjene pretrage i nalazi:Fsh - 5, 04 ( 2,0- 10,0): Lh- 4, 76 ( 0,8- 10,05): Prolaktin -- 571, 37 ( 100- 694): Progesteron - 1,46 ( 0,64- 7,45) i Testosteron - 0,97 ( 0,48 - 2, 64), radjeno treceg dana menstruacije, u zagradi se nalaze referentne vrijednosti. Takodje mikoplazma nije izolovana, hlamidija negativna,ureoplazma - negativna i kulturom nijesu izolovane patogene celije. Papa test 2 grupa. 11 dan mc, endometrijum 6,9mm, desni ovarijum sa vodecim folikulom promjera 15 mm. Moja doktorica mi je preporucila HCg, da li je neophodan?Zahvaljujem vam od srca.

    Odgovoreno: 30. 04. 2008.
    • A zasto mislite da imate problem, a ako ga i imate da je kod Vas? Hormonski status je ok; endometrijum je nesto tanji a vodeci folikul je ok.  Moja sugestija je da suprug proveri spermogram i spermokulturu i da ako je to u redu sacekate do jeseni. 8 meseci nije period koji treba da Vas zabrine i natera da trazite pomoc lekara. Ako ste nestrpljivi (sto nikako ne preporucujem- jer i psihicki momenat moze da bude znacajan) uradite HSG (da se vidi prolaznost  unutrasnjih genitalija), mada iskreno mislim da do septembra ne treba nista raditi na tom pitanju- opustite se idite negde na odmor i pustite prirodu da malo ona radi za Vas. Ako do septembra ne bude bilo trudnoce onda krenite u akciju. HCG Vam ne treba.